понеділок, 9 грудня 2013 р.

Семінари



Обласний семінар методистів
з бібліотечних фондів
        
18 квітня 2012 року на базі Підгородненської СЗШ №3 Дніпропетровського району
відбувся обласний семінар-практикум для методистів бібліотечних фондів
«Інноваційні технології в організації забезпечення навчальною літературою закладів освіти».

Метою семінару було ознайомлення з досвідом роботи Дніпропетровського району з питання впровадження електронного обліку підручників шляхом застосування комп’ютерної програми «Шкільний підручник»; проведення  практикуму-тренінгу для методистів  бібліотечних фондів з метою формування навичок роботи з центральною комп’ютерною програмою «Школа – центр».


На семінарі були присутні методисти з 20-ти  районів та міст області. Підгородненська школа гостинно зустріла учасників.
Директор закладу Крічкевич Юрій Васильович провів екскурсію по школі. Гості побували в затишній бібліотеці, у навчальних кабінетах, спортивному залі, в шкільному краєзнавчому музеї.

Також увазі присутніх були представлені експозиції  виставок - малюнків з петриківським розписом та виробів із паперу, які презентувала бібліотекар КЗ Партизанська СЗШ Допіра Олена Олександрівна. 


Відкрила семінар методист Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ткаченко Тамара Григорівна. Завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Дніпропетровського району Олійник Наталія Миколаївна привітала присутніх та презентувала відеофільм про освітню галузь району. Методист відділу освіти Крічкевич Євгенія Володимирівна  розповіла про використання інформаційних технологій в роботі шкільних бібліотек району щодо забезпечення навчальною літературою, поділилася досвідом роботи щодо впровадження програми «Шкільний підручник» у навчальних закладах району, зокрема сказала: «Питання впровадження комп’ютерних технологій у систему роботи по забезпеченню навчальною літературою закладів освіти, в організацію роботи бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів та методистів  бібліотечних фондів є дуже актуальним. Фонди навчальної літератури підлягають щорічній інвентаризації, тому процес роботи з навчальною літературою вимагає створення та дотримання чіткої системи обліку та постійного здійснення аналітико-статистичних підрахунків.
З метою ефективного використання підручників, удосконалення системи замовлення та обліку навчальної літератури Дніпропетровський район бере участь у Всеукраїнському експерименті зі створення єдиної системи централізованого електронного обліку підручників  шляхом впровадження комп’ютерної програми «Шкільний підручник». З 2011 року всі бібліотеки району почали працювати в програмі «Шкільний підручник» і таким чином перейшли на електронний облік  навчальної літератури. На першому етапі роботи по впровадженню  даної програми районним методичним кабінетом було організовано проведення семінару для бібліотекарів, де було презентовано програму «Шкільний підручник».
Наступним етапом стало введення в практику роботи методичного обєднання шкільних бібліотекарів навчальних тренінгів, спрямованих на підвищення рівня компютерної грамотності, які проводились на базі Підгородненської СЗШ №3 та Ювілейної СЗШ №1. З урахуванням сформованості навиків роботи з компютером, вікових особливостей, стажу роботи бібліотекарів було поділено на групи, кожна з яких працює за окремим планом. Відповідно до складеного графіку методист з бібфондів проводить індивідуальні консультації. Також відділ освіти направляє бібліотекарів на курси в ДОІППО «Інноваційні технології в організації забезпечення навчальною літературою закладів освіти».
Використання даної програми звільняє бібліотекарів від рутинної роботи, усуває вплив людського фактора під час проведення інвентаризації, дає можливість оперативно реагувати на зміну контингенту учнів, стимулює процес комп’ютеризації шкільних бібліотек та впровадження новітніх інформаційних технологій, спонукає бібліотекарів до підвищення рівня комп'ютерної грамотності та самоосвіти…».
Другою частиною семінару був практикум-тренінг для методистів «Програмне забезпечення єдиної системи електронного обліку підручників», який провела Євгенія Володимирівна.
Обговоривши актуальні проблеми розвитку шкільної бібліотечної справи, ознайомившись з досвідом роботи шкільних бібліотек Дніпропетровського району, учасники семінару схвалили інноваційні підходи в діяльності бібліотеки, зокрема перехід на єдину централізовану систему обліку навчальної літератури. Позитивно відзначено роботу районного методкабінету, районного об’єднання шкільних бібліотекарів щодо сприяння підвищенню комп’ютерної грамотності бібліотечних працівників.

Практичні навички, яких набули учасники семінару, допоможуть здійснити чергову інвентаризацію шкільних бібліотечних фондів підручників за єдиною системою обліку навчальної літератури з подальшим аналізом  та стануть корисними при роботі в комп’ютерній програмі «Шкільний підручник».





    Всеукраїнський семінар
у Дніпропетровському районі

На Дніпропетровщині за підтримки губернатора Олександра Вілкула протягом двох днів, 21-22 грудня, проходив Всеукраїнський семінар з питань формування єдиного регіонального інформаційно-освітнього простору. Гостям з інших регіонів України та учасникам семінару провідними спеціалістами та науковцями Дніпропетровщини презентовано регіональний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» та єдиний інформаційно-освітній простір регіону.

У заходах взяли участь заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський, керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації, обласної ради, керівники структурних підрозділів ОДА, начальники управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, заступники голів райдержадміністрацій та міських голів, керівники органів управління освіти Дніпропетровщини, керівники вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, директори професійно-технічних навчальних закладів, директори закладів освіти обласного підпорядкування, директори загальноосвітніх навчальних закладів.

Дніпропетровська область є одним з лідерів в Україні з розв'язання проблем інформатизації і комп'ютеризації освітньої галузі. Ось чому саме тут було вирішено провести цей семінар, на якому дніпропетровці ділились своїм досвідом з усією Україною.

Семінар відбувався на базі п'яти установ: Дніпропетровського національного університету, Ліцею інформаційних технологій, ліцею №100, СШ №23 м.Дніпропетровська і навчальних закладів Дніпропетровського району. Наш район не випадково був обраний з усіх сільських районів області, тому що саме в нашому районі питання створення єдиної інформаційної системи в освіті вирішується найкраще.
                                                  

Шановних гостей зустрічали в КЗ Підгородненська СЗШ №3 (директор Ю.В.Крічкевич). Спочатку всіх привітали учні драматичного клубу «ЛМ» та танцювальний колектив «Angels», а потім гостям була проведена екскурсія по школі. Свої наробки  представили середні школи, дошкільні навчальні заклади, позашкільні навчальні установи.
                                       
Відкрив високе зібрання начальник районного відділу освіти М.О.Шеремет, який познайомив поважних гостей з різних куточків України з системою освітньої роботи Дніпропетровського району.
                                                  

 Потім настала черга практиків. Про роботу в проекті "Класна оцінка" розповів директор КЗ Новоолександрівська СЗШ О.М.Овсюк. Він поділився досвідом освоєння цього зручного в роботі проекту і продемонстрував гостям, як успішно співробітничає школа з батьками за допомогою мережі Інтернет.

Директор КЗ Балівська СЗШ В.В.Півнєв презентував досвід роботи колективу школи в проектах "КУРС-школа" і на порталі "Мої знання". Він пояснив суть програми "КУРС-школа", яка по суті є базою даних на навчальний заклад, продемонстрував гостям семінару сторінки цього цифрового продукту. Після цього учасникам семінару наочно було продемонстровано ефективність програм "Електронний щоденник учня" і "Електронний журнал учителя", які ось вже 3 місяці успішно впроваджуються в практику роботи шкіл Дніпропетровського району.

Методист районного відділу освіти Є.В.Крічкевич розповіла учасникам семінару про впровадження в нашому районі електронних систем в бібліотечній справі - а саме, електронного обліку підручників і художньої літератури і створення своєрідного електронного міжбібліотечного обмінного фонду.
                                         

 В завершення теоретичної частини семінару висловились гості. Заступники губернаторів Закарпаття, Криму, Вінничини та інших регіонів України відзначили високий рівень проведення семінару, високо оцінили клопітку роботу педагогічних колективів Дніпропетровського району з проблем виведення української освіти на європейський рівень.

«Дніпропетровщина – провідний регіон в Україні, де системно і комплексно вирішується питання модернізації регіональної освіти й впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес. Проведення Всеукраїнського семінару на Дніпропетровщині свідчить про успішність реалізації в області губернаторського проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». Цей семінар є продуктивним та результативним майданчиком для обміну досвідом провідних науковців та спеціалістів», - зазначила заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Марія Пустова.



Приємно, що і нашій школі було надано високу честь представити освіту Дніпропетровщини на такому високому науково-практичному рівні, як Всеукраїнський семінар!
                                               




Семінар - практикум
                                                       
                  Дата проведення: 01 жовтня 2013 року
Місце проведення: КЗ Підгородненська СЗШ № 4

Тема: «Інноваційні технології в роботі шкільних бібліотек».
Мета: ознайомитись з програмою ІРБІС; провести практикум – тренінг для бібліотекарів з метою формування навичок роботи з комп'ютерною програмою ІРБІС».






Немає коментарів:

Дописати коментар